31 maar soo menigmaal die Luyden uit dat eerste geval mogten //by haar komen ofte hun by haar ontbieden. (NB. Daar valt bedenkinge of dit voorgaande Artikel wel gestatueert is). Ten sesden sal ook niemand vermogen eenige Duytse Recepten aan de Patiënten te leveren ten ware door groote //instantie en dat dan nog aan onvermogende luyden maar alleen. Ten sevende. Een Medicyn practiserende over een Pa- tientsoo en sal de Pliarmacyn niet vermogen den selven //iets toe te dienen sonder kennisse van den Doctor, veelmin met disrespect van desselfs Practyk spreken. Ten agsten. Een Medicyn practiserend en syn eygen Medicamenten leverende dog onder en tusschen een Recept op de winkel van den Pliarmacyn sendendesoo en sal den- selven die niet vermogen te weygeren. Ten negenden. Is goedgevonden en verstaandat geen Medicyn sal vermogen syn winkel aan de straat te hou- denalsmede dat aan de andere zyde geen Pharmazyn //Doctor werdende, geduurende syn winkel aan de straat, met de character als Doctor sal vermogen te practiseren //maar sal gehouden wesen d'een of d1 ander conditie te ver- ldesen. Ten tienden. Soo sullen wy Medicyns en Pharmacyns int toekomende gehouden syn sorge te dragendat er geen //Medicamenten sullen mogen gelevert werden als by vreije Pharmacyns ofte Medicynsdog met desen verstande dat de Medieyns niet en sullen vermogen te leveren nogte verkoo- //pen eenigerliande Medicamenten ofte Medicamentkisten ten //dienste van Landt, StadtOost of Westindische Compan- genie. Ook niet voor ter zee varende Chirurgyns mitsgaders //Salfdoosen nogte Wassche kleeden. Specificatie van de Medicamentenwaarop Dekens en Be- leedersbenevens de twee gecommitteerde uit het Apothe- //kers gilde, syn gequalificeert en geautlioriseert om met den

Archief | 1888 | | pagina 25