•266 Er werd eene straat gemaakt op het nieuwe blokhuis bij deze poortrekening 1548. Zuid-dampoort. Het huisje buiten deze poort daar de arbei ders van het Sint Jansgilde dagelijks in zitten werd met leien gedekt, rekening 1305. Yoor £5:6 werd aanbesteed te delven het nieuwe bolwerk buiten deze poort geseijt" (hier staat in de rekening een figuurtje, dat op een vijfhoek gelijkt) rekening 1521. In de rekening van 1506 komt eene uitgaaf voor wegens het maken van eene ijzeren peleije" (palei foltertuig) in het pijnhuis misschien in deze poort. Zie Archief stuk 2 blz. 54. In de rekening van 1513 wordt gezegd, dat aan het nieuwe werk van de dampoort veertien barbacanen, de arend en een burcht werden geschilderd en in die van 1547, dat door een schaliedekker werd ge werkt ande backerie staende aent block - huijs vande dampoorte," In beide wordt niet vermeld welke der dampoorten men bedoelde Seispoort In de rekening van 1500 wordt gesproken van //buiten de Seispoort, aan de vier nieuwe huizen, daar men 't vleesch verkoopt." Er werd voor stadsrekening ijzerwerk geleverdo. a. 123 haken om 't vleesch aan te hangen. De vleeschhouwers moesten jaarlijks 30 Q 8 gr. betalen voor de vier stallendie te hunnen verzoeke gemaakt waren binnen en buiten deze poort, rekening 1512. Langevielepoort. In 1500 werd er gewerkt aan de Sint Anthoniskapel buiten deze poort. In het volgende jaar werd aldaar de klok gemaakt en de klepel vermaakt. ïn de reke ning van 1502 wordt gesproken van het Sint Anthonishuisje op de aangeduide plaats waar toen een bout voor den geld- blok gemaakt werd. Op deze en op de Zuiddampoort werden klokjes gehangen //om de wake 's nachts mede te houden" en er werden ook

Archief | 1888 | | pagina 270