268 rens met 4 velden muurbeginnende aan den schoenmakers toren." Het houtwerk met het werkloon van de torens werden besteed aan Adriaan Jansz. den timmermanvoor 26:10 Het afbreken van den ouden muur was voor 2 aanbesteed Het werk strekte van tscoenmakerstooren tot nae tseijspoor- te toe." Het dekken van de nieuwe vestenmet den toren van de seispoort, tot de langevielepoortwat arbeid, lood voor de vorsten en nagels betreft, beliep 116 roeden en was aanbesteed voor 3 fi 6 gr. de roede. In 1511 werd voor 14 aanbesteed het metselwerk van drie torens met drie velden muur beginnende aan 't nieuwe werk daar 't in 't voorleden jaar gelaten wasstrekkende tot de seispoort" In hetzelfde jaar werd voor 20 10 aanbesteed het metselen van //drie torens met drie velden muur, begin nende aan de gorsstraatpoort, strekkende naar de langeviele poort." Hendrik van der Eijke leverde toen alle de leeeren van zes torens tot den schoenmakerstoren en de gorsstraatpoort, die dat jaar nieuw gemaakt zijn." Het dekken van //de nieuwe vesten met de torensdaaraan staande, strekkende van den schoenmakerstoren tot op drie velden na 't seispoorte," was aangenomen, wat betreft arbeid //tloot te veersten" en de nagels, voor 18 19 8, te we ten: 80 roeden voor 6 0 6 gr. en 23 roeden, voor 4 fi 4 gr. (Rekening van 1511). In 1512 was aan Jan Andiiiesz. den metselaar besteed het metselen van vier torens en vijf velden muur van de gors straatpoort tot den handboogschutterstoren voor 30 5 ter wijl voor het dekken met schaliën 12 betaald werd. In het zelfde jaar werden 20 j roeden schaliedak gemaakt aan der stede vestenvan de gorstraete poorte tot cleijn moelkijn inde Gheere."1 In 1513 werd aan Jan Adriaansz. den metselaar voor 19 9 aanbesteed het metselen van vijf torens en zes velden muur //beginnende aan de langevielepoort tot de gorsstraatpoort

Archief | 1888 | | pagina 272