269 toe" en aan Jan Laurensz. voor .€19 het metselen van vijf torens en vijf velden muur beginnende aan den gorsstraat- molen, strekkende naar de langeviele toe." Cornelis Debboutsz. had in 1 513 aangenomen met schaliën te dekken aan der stede muur van de gorsstraatpoort tot den toren van het handbogenhof, te samen 100 roeden a 3 5 6 gr. de roedealsmede van de langevielepoort tot den molen in de geere. Aan Cornelis Cleeuwaertsz. en Engel den metselaar werd 24: 10 betaald //voor dat zij aangenomen hebben 5 torens en 6 velden muur, van den handboogschutterstoren tot aan de segeerstraatpoortterwijl nog 12 betaald werd voor het dekken met schaliën van dat werkalleen voor werkloon en levering van nagels, 1514. Voor dat dekken werd in het vol gende jaar nog 6:7:6 betaald. Mr. Alexander Pasqualijn, artilleriemeester van den graaf van Burenmoest een patroon maken van dezer stadsforti- ficatie." Hij was daartoe hier werkzaam van 6 Augustus tot 7 November 1546 om te visiteeren en bewerpen een patroon hoe men deze stadt soude mogen fortifieren'jegens de vian- denwaarvoor hij eene belooning van 500 karolus-guldens kreeg, waarvan 300 gereed betaald werden en 200 zouden voldaan worden, als hij overbracht //een patroon van houte verheven van de fortificatie vande voors stadt, afgeset en op zijn mate geteekend met stecxkens mitsgaders een kalengier van tzelve patroon." Arend Jansz. Boom werd in hetzelfde jaar met Mr. Adri- aan Cornsz den Heer Jan Roes, den Heer van Beveren en en den Heer Vereycke naar Biervliet gezonden om de for tificatiën en het nieuwe blokhuis te zien. Voor het maken en doubleeren van twee kaarten roeren de de fortificatie van der stadt, de een gemaect bij meester Alexander en dander bij meester Donati werd in 1546 21 fi betaald. In het volgende jaar werd er octrooi gevraagd voor een

Archief | 1888 | | pagina 273