281 ginnende baefmisse 1524. En is besproken indien de stad binnen de voorn, buur tzelve huis af doen breken wilde, zal dat mogen doen mits hem dat een half jaar te voren op te zeggen;" terwijl op dezen post volgt: //memorie, alzoo 't achterhuis van den voornoemden huizetwelk Andeies Oel- laeetsz. in liure hadhem afhandig gemaakt werdals men 't fondament dolf van den een en zijdmuur van den nieuwen vleesclihuizebij denwelken Andeies voorz. ontgrieft geweest is van zijn voorz. eerste huur." Omtrent dit gebouw vindt men ook nog in de rekening van 1524, dat er gemaakt werd eene //buijspijpe met een back an tnyeu huijs neffens thuijs genaët de lybaerten dat dit diende om 't water van dat huis //te leijen en te suwerenen wat dit laatste aangaat, dat er een accoord gemaakt werd van dat de stede mocht timmeren aan 't huis van den grooten lybaertterwijl een andere post luidtBetaald heer Coenelis Lybaeet deken van Westmonsterover dat hij geconsenteerd heeft te tim meren en te metselen in en aan 't huisgenaamd de groote liebaertals breeder blijkt bij een schepenen brief in 't kan toor van de kwartiermeesters 25 fi." In meergemelde reke ning van 1524 wordt gezegd, dat het nieuwe vleeschhuis aan de markt stond en ook naast het huis den lybaertd'' In de rekening van 1525 is sprake van het nieuwe vleeschhuis te //fauteren en van tfaetzoen van de voorgevel;" in die van 1526 van //tusschen der stede nieuw huis en het huis van Middelburg." Volgens de rekening van 1528 had Victoe Coene den arduinsteen geleverd tot behoef van de stad dienende tot den huize van daar 't oude vleeschhuis placht te staan," voor 95. Joost de schilder kreeg 26 Q omdat hij gestoffeerd en verguld had de drie wapens voor 't nieuwe huis op de marktDe deuren en vensters //van 't nieuwe huisstaande op de markt naast 't huis van Middelburg" wer den door dien schilder gegroend1528. De kelder (//celle- naer," 1535) onder dit huis was voor 1:4:6 per maand verhuurd, 1529. Van Jan Hendeiksz. Hoek wrerd 30 fi

Archief | 1888 | | pagina 285