285 Het juiste bedrag der kosten is evenwel niet op te ma ken daar vele uitgaven onder die voor andere doeleinden vermengd zijn. Yolgens de rekening van 1534 wilde men een spui maken //van de oude haven, omtrent den oliemolen." Naar Bergen en Mechelen werd iemand gezonden om zekere timmerlieden," ten einde advies daarover uit te brengen. Ook Michiel Bal- leman van DuinkerkenJacob Baerse en Cornelis Ze- gersz van OstendeLieven van Maele en Lieven Ebscap van Gent kwamen voor gelijk doel hier. Naar Goes en Ier- sekendam werd iemand gezonden om twee sluismakers om te visiteeren 't houten werk van de nieuwe sluisliggende bij den oliemolen" en naar Gent, Duinkerken en Ostende om werklieden. Jan van Essche en Klaas van Naes van Delftgaven hun advies hoe dat men allerbest het water uit de nieuwe haven krijgen zou." Toen men de oude haven stopte werd er eene vertering gemaakt, 1534/35 In de rekening van 1535 wordt eene som van 12 11 4 en in de volgende £4:17 verantwoord, voor hetgeen //de poerters en poerterssen deser stadt gegeven hebben vuyt goeder goenste tot volmaeckinge vander nyewer haven. Prelaat en edelen poogden de opening der nieuwe haven tegen te houden, 1535. Aan de gecommitteerden van den gemeenen armen binnen Middelburg werd 6 gegeven als een aelmisse in danck- baerheijt vant volmaecken van die nyeuwe haven" 1535. De iartioendie er eerst met wijn door kwamkreeg 4 poort kannen rijnwijn, 1535; terwijl aan twee schippers, die eerst met koorn en wijn gekomen waren twee zilveren scuyffe- letten" gegeven werden die samen £2:2 kostten 1535. Aan Anthonis die vleyschouwer te Mechelen werd 32 6 gr. betaald over den coop ende leveringe van eenen blau wen saerck gewrocht op zijn antycx daerinne gehoud es den

Archief | 1888 | | pagina 289