d. de plaatsing der beelden van de graven en gravinnen van Zeelandaan den voorgevel. 288 Beestenmarkt gekocht, voor 53:10 ten dienste der //am- pliatie." De Sint Jansdam werd destijds bestraat. De stadstimmerman had, 1546, aangenomen te maken eene nieuwe //luegen brugge inde nyeuwe haven bijd nyeuwen thooren.'1 Er werd 1776 lood voor geleverd tegen 8 fi de 100. Er werd, 1548, iemand uitgezonden naar Mechelen, Ant werpen Duiveland en Sint Maartensdijkom aldaar te halen zekere timmerlieden ende anderen experte luijden, verstandt hebbende hoemen alderbest ende bequaemst maecken soude een nyeuwe spueye inde ampliatie van de nyeuwe haven." Naar Brussel werden leden van het stadsbestuur afgevaardigd om een rekwest aan de K. M. te presenteeren om octrooi voor den aanleg van dat spui aendie oostzijde vandie Goorstraete poorte." Mr. Pieteb, Eransz. en Mr. Jacob Scoop werkmeesters der stad Antwerpen, hadden, 1548, zeker //concept, patroon en bestek" gemaakt van het nieuwe spui en den watermolen en kregen daarvoor 8. Aan Jacob Hendriksz. van Grijpskerke werd als pen ningmeester van het nieuwe spui en den watermolen 150 betaald, 1548, //tot voorderinghe ende advacemendt vandie voirs wercken." Door Mr. Mattheus Stryck Mr. Donati en Willem Simonsz. werd, 1548, een onderzoek ingesteld of men dat spui ten oosten of ten westen van de Gorstraatpoort zou aanleggen V. STADHUIS. Het hier behandelde tijdvak is ongetwijfeld het merkwaar digste der geschiedenis van dit gebouwdewijl het o. a. omvat den bouw van den toren dien van den beroemden voorgevel en c. van de vleeschhal, benevens

Archief | 1888 | | pagina 292