298 //een beeld voor liet stadhuis met de stoffatie van dien1' had geleverd. Hij betaalde daarvoor 5. Kooman Adriaan was gecondemneerd om de stoffatie van een beeld te betalen en deed dit met 1:5. Gillis Geeebeandsz. geboren uit Holland op Koedijkmoest er een betalen met 3Zoete Matthijs des pottenbakkers huisvrouw een gestoffeerd met 4 10 //ter cause zekere injurioese woorden, die zij geseijt hadde van Cooma Ade. Adeiaensz.; 11 Coenelis Simonsz. op Arnemuidenook een gestoffeerd in betemisse van zekere rebelligheiddie hij bedreven heeft ter Nieuwerhaven in de blijde inkomst van O. G. H." Misschien moest daarvoor ook dienen de boete van 4: 10, waartoe Antheunis uit den wijngaard veroordeeld werd (15//omdat hij niet geobe- dieerd had de geboden van B. S. te weten van dat hij op den ommegangsdag niet in de processie gegaan heeft in zijn harnas als anderen.1' Omtrent beeldendie vroeger voor het stadhuis stonden leest men in de rekening van 1505 dat aan den schilder Jan de Pottee £3:6 betaald werd voor O. L. V. met de andere twee beelden mitsgaders de veldendaar zij in staan boven de deur van het stadhuis," te schilderen en ver gulden en dat Pietee Blieck 8 13 kreeg voor het schilderen van den nieuwen lantaarn die voor de deur van het stadhuis hing. Die van 1509 leert dat Potteekijnde schilder, £2 ontving omdat hij den ouden lantaarn voor het stadhuis op nieuw verguld en gestoffeerd en den anderen nieuwen lantaarn staande op den hoek van het stadhuis nieuw had geverfd, be nevens de drie wapens en de beelden daarboven gestoffeerd en verguld. Volgens die van 1512 werd aan Klaas de cleijn- stecker," 10 13 betaald voor het repareeren en zuiveren der tabernakelen staande aan het stadhuisterwijl in 1513 aan Cornelis den schilder betaald werd voor het schilderen met loodwit van die tabernakelen. Of een betaling van 5 gr. voor een cruijce vrmaeet an tmes vand keijser op de stadthuijs" (15 betrekking had

Archief | 1888 | | pagina 302