299 op een der beelden aan den voorgevelis niet uit te maken evenmin als ten opzichte eener uitgaaf van 10 gr. (15 voor //een nieuw stalen mes met een kruis, dienende aan de figuur van hertog Karel te meer omdat niet vermeld wordt waar zich die figuur bevond. Het bleek mij ook niet waar de //steenen keizer" moest geplaatst worden, dien men (15||) voor 3:13:4 kochtbehalve 20 fi voor een houten kast daar die in stond. Omtrent huizen, die de stad aankocht tot vergrooting van het stadhuis vindt men het navolgende Aan Hendrik Geerbrandsz. werd 14 6 betaald over den coop van eenen half ven huijse va achter tot voerë met allen zijnen toebehoerenstaende neffens de stadthuijs genaemt den hoorë, daer meester Jan de medicijn nu jegenwoerdelick inne woët mitter last va twee gr. losrenten tsjs. te lossene den penn xvi Alst breeder blijct bijd scepenen brieve bijd selven H. daer of verleden1512. Yolgens de rekening van 1514 werd nog 2 als restant betaald. Dit huis was voor vijf jaren //of tot der stad wederzeggen daarvan," ver huurd voor £4:15 per jaar, aan Simon den naaier, 1514. Ben schaliedekker hielp de kap van dit huis afbreken 1518. //Tdoude hout twelck ghecomen is vad afghebroken huijse, ghenaempt den hoorë," werd verkocht, 1519. Aan Pancras Jansz, van der Haaiman werd betaald voor aflossing van 5 losrente 's jaars ten laste der stadwegens koop van het huis den Hoorndie hij had bij overdracht van Mr. Jan van Thielt 1521. //Betaald Coknelis Groesere te Yeere, over den koop van een huis en eene vrije hofstede, staande in de noord straat, noord van 't stadhuis, daar Jan de bontwerker woont, om 't zelve te appliceeren tot meerdering van het stadhuis als breeder blijkt bij de waerenscvpdaarvoor beloofd de som van 51 en hem gewarent 3 gr. sjaars, te lossen den pen ning 16 en in gereede penningen de som van 3rekening

Archief | 1888 | | pagina 303