26 gewichtigeimmers zij hadden daardoor zoo iets van krui deniers. Dat beetje geld aan 't gilde kon niet baten den 8 Juli 1702 kwam er een rekest van de apothekers om even als in naburige steden in deze provincie (Vlissingen en Goes en elderste worden gemaintineerd bij het 3 en 4 artikel van zekere ordon nantie van 1624, opdat namelijk de doctoren visites zouden blijven doen en recepten schrijven en zij die klaarmaken. Den 4 November kwam er eene rescriptie van de doctoren in waarop de magistraat besloot eene commissie te benoemen om te trachten de heeren te verzoenenmaar dit scheen weer niet te gelukken althans de regering nam 27 Dec. (zie notulen) de volgende lange resolutiedie zij zelve noemde eene ampliatie van 1624. By resumptie'1 staat er in dat stuk te lezennogmaals in deliberatie zynde gelegt de questie tusschen de doctoren en apothekers binnen dese staden onder anderen in agtinge //genomen zynde, dat de ordonnantie van de jare 1624 by de Apothekers geallegeerten waarby de doctoren geinterdicieerd word medicinen te leverenalleen naar luid van deszelfs laatste art. is gearresteerdbehoudens dat deselve by Bur- gemeestersschepenen en raden tallentyden souden mogen //werden vermeerdert, vermindert en verandert als naar rade; dat naderhandden grooten Galeenischen omslag van de prac- tyck der medicinen en pharmacie veranderendedaarop de doctoren weder hebben begonnen hare medicinen selfs te leve- renen de apothekers uit 't visiteren te gaan dat daarover //vervolgens tusschen den anderen dispuut zynde geresen, het- selve na ryp overleg Eindelinge op den 11 February 1679 by wetli en raad is gedicideertsoodanig dat de doctoren //hare medicinen souden mogen blvven leveren en de apothe- kers practiseren over diegenedie haar souden willen ge- bruykendat die resolutie niet alleen nog is bekragtigt met een tweede in dato van den 18 van deselve maandmaar dat deselve voorts ook is geapprobeert by de apothekers

Archief | 1888 | | pagina 30