312 werd er iemand nit de grafelijkheid van Holland, Zeeland en Friesland gebannen en mocht niet terugkeeren voor hij vier dergelijke bussen geleverd had tot een gewicht van 120 ft'. Kouten huik. In 1508 werd eene houten huik gemaakt om dezelve gedragen te worden langs de stede bij de delin- quaentenvoor 7 Kleven. In 1516 werd er iemand naar Antwerpen, Gouda en den Haag gezonden om certificatie van de dieftenge daan bij Jan Arentsz., als koning van de dieven." Deze koning werd in 't steen" ('s gravensteende gevangenis) gepijnd." Haastige ziekte. Er betaalde iemand 2 3 gr. boete we gens een varken, dat aan de haastige ziekte gestorven en niet begraven was, 1520. In het lijnwaad gaan. Aan Margriet in H steen werd 2 fi 8 gr. betaald voor een hemd, dat zij gaf aan eene vrouw //die gecondemneerd was om te gaan in haar lijnwaad voor de processie van Westmonster met een half pond was tot eene kaars, die zij in hare handen droeg," 1520. Verbranding. Toen Bernard Joris den 5 November 1517 verbrand werd, gebruikten B. S. een //banket" op bet stadhuis dat 18 gr. kostte, en drie kannen malevisije" van 14 gr. de stoop en 2 stoop bier van 2^- gr. Voor die verbranding werden 40 schoven glui gekocht. Een andere post vermeldt den aankoop van 2000 enkel Mechelsch hout //daar die man van Homburch mede gebrand was, die den moord deed." Lediggangers. De capiteij t vanden admirael van der Sluijs die de leech gangers van hier naer Spangen voerdekreeg vier poortkannen rijnwijn1535. VERSCHILLENDE ZAKEN. Bij Jan met Ghenuijchten den goudsmid, werd in 1510 voor 3 15 6 een zilveren keten gekocht //daar men der stede zegel van zaken aan hangt," wegende 12 onsen 12

Archief | 1888 | | pagina 316