323 De Poortuigaloijsers die gedancht hebben mitten zwaerder bij der straten" op heilige sacraments- en ommegangsdag kre gen 6 fi 1525. De //officiers" van de stad deden in 1518 eene gift van 10 //den heijlighen cruce van Westmonster als dat omme droughen," Zestig personen nl. gaven ieder een Philipsgulden. Dertien personen hadden evenwel nog niet betaald en hierom trent vindt men op den kant van den post aangeteekend de toecomende kwartiermrs zullen hoire vuijterste nerrestich' doen dese reste te jnnë en en zullen nyemande ind text benoempt, ghelt ghevë ten zij dat hoere phs guld bet ofte afgheslegë is." De rentmeester van Zeeland bewester Schelde staat bovenaan op de lijst der niet-betalenden1519. Het niet betaalde komt evenwel in de rekening van het volgende jaar voor. Voor een //houtman, daar men op den vastenavond naar stak," werd 30 ,6 betaald, 1519. De heeren van Sint Antheunis kregen in 1516 en ook in volgende jaren 6 poortkannen rijnwijn Zij worden na de heeren van Jeruzalem genoemd. Betaelt drie scaelmeijers de welcke ten tijde vand zweeten ziecte inde pcessie generael voir theijlige sacramët speelden," 10 G Er werd turf gekocht en aan de armen uitgedeeld tijdens die ziekte. Jan Vogel en Jan Willemsz beiden van Dijsburch bij Cuelen kregen 2 over dat dezelve de schamele gemeente en ingezetenen dezer stad gevisiteerd en bewaard hebben," tijdens genoemde ziekte. Georgius Heeck, oosterling kreeg voor zijne diensten de poorterij gedaan 10 fi rekening 1529. Volgens de rekening van 153] wer den er 600 //teijcken van latoendie de arme draghen," gemaakt Aflaat. Gillekijn de tamboerijn en Pieter de harpenaar kregen 2 G omdat zij gespeeld hadden in de processie als mentaüaet" inhaalde, 1501. Volgens de rekening van 1515 kwam er een plakkaatwaarbij verboden werd om met eenige aflaten of pardoenen achter lande te gaan."

Archief | 1888 | | pagina 327