324 Lezen van missen. Betaelt in handen van Cornelis de Valladolydt om te distribueren t'eeren Gods om te lezen in de drie conventen dezer stede ten minderbroeders, augustijnë ende bogaerden elcx dartich missen en boven dezen tot een pitancie voird armen om God te bidden voir een sailigen voirt- ganck der voirs. stede zaeken die zij voir handen hadde tsa- men de some van 4:5," rekening 1531. Men van zuivel. In 1515 werd iemand naar Utrecht ge zonden om dispensatie te hebben van zuivel te eten De vicaris van den bisschop van Utrecht kreeg 14 omdat de bisschop gedurende twee jaren vergund had om zuivel te eten in de vasten, 1527. Het werd ook toegestaan, 1531. Jan Codde kreeg 3 voor zijne promotie tot dokter in de godgeleerdheid1501. Mr. Jan Beuninck, raadsheer in 't hof van Holland, Mr. Pie ter secretaris en Adrïaan van Damme //vaceerden" hier elk 4 dagende eerste voor 8 fide tweede voor 5 4 gr. en de derde voor 4 0 daags //noopen dat de geestelijckh1 voort meer gheen successie en behoort te hebben noch te deellen an eenige goeden bij bestervenende alsoe den eede- len mitten steeden tot deser tijt noch nijet gereet en waren over dese zake te staeneis den voirs betaalt," 3 525 Hendrik Klaasz. Polderman was provisor, 1527, 1532. Zie over het college van provisor en dekenen, de Timmerman en Versluijs, Costumen enz. van Middelburgblz 113. Hervorming. Bet bij ordonnancie alsbovë" (van wet en raad) //Geert van Eck duerwaerder ov de copie van een placaet bijd welcken vboden wiert teeuwangelie van Sinte Ma- theeus en tboucxken genaët de soma vand godlijkë gescrifte," 2 1523 f°. 122 vso Er waren brieven gekomen van M. G V. aan den baljuw //roerende die luteryaen." Er werd betaald //voor tconsul- teren van die saeck van coosten vanden vornd Jan Booger- man ende andere lutteryaen 1527 f°. 60 vso.

Archief | 1888 | | pagina 328