333 en ons, clat aan den stadspensionaris Augustijn de Caminade op zijne tweede reis naar Schotland medegegeven was om den koning aan te biedenals hij het gedaan had kunnen krijgen om den stapel binnen Middelburg te brengen. Daar dit niet gelukte, bracht hij het juweel weder mede terug. Het kostte 45 15. Rekening 1507. Er werd iemand naar Schotland gezonden om te sollici- teeren de natie van de Schotten te krijgen binnen deze stad,1' 1517. Jacob en Jan Pietersz. Bisschop togen, 1517, met een dienaar en drie paarden naar Erankrijk, naar den hertog van Albaniëgouverneur van Schotlandom met hem te tracteerendat de kooplieden van de natie van Schotland zouden mogen komen houden hunne residentie binnen deze stad."1 Zij vaceerden 51 dagen tegen 16 B 3 gr samen daags. Voor drie paarden betaalden zij 12 1 8. Aan Mr Alexander, Meur, conservator van de natie van Schotlandwerd 80 geleend met conditie indien dezelve natie hare residentie hier komt houden, voor Sinxen, zoo worden hem dezelve penningen geschonken tot eene gratuiteit." Aan Jacob Coïtus, commissaris van den hertog van Albanië, gouverneur van Schotland, werd 35 geleend. Deze laatste kreeg nog een camelotten tabberd en een fluweelen paltrok, die 7 9 kostten voor gedane diensten tot verkrijging van den Scliotschen stapel, 1522. Heer Lieven van Hoogelande had bij testament 10 aan de stad vermaaktende dit tot mindernisse van de costen die dezelve stadt hebben mach bij tvcryghen de nacie van de Scotten 1523. De stad had ten behoeve van den conservator gehuurd voor 15 per jaar het huis de Gouden Leeuw in den Lan- gedelft, van het weeskind van Pieter van der Nere, Het eerste jaar verscheen 1°. Mei 1524. Rekening 1524. Yan stadswege gingen er naar den Haag om O G. Y te spreken aangaande de brievengebracht uit Schotland bij eenen Pieter Jansz. Rutinck adresseerende aan die van

Archief | 1888 | | pagina 337