334 Middelburgwelke brieven denzelven P. J afhandig gemaakt waren te Veere en dat bij heer Hendrik, baljuw aldaar en na zekeren tijd dezelve brieven wedergekeerd in handen van den voorz P. J en schenen opengedaan geweest," 1525. De burgemeester Cornelis Bartiielsz van der Goes deed eene reis naar Schotland om van den koning bevestiging te krijgen van het vroeger gemaakte traktaat. Deze reis duurde van 18 April 1526 tot 21 Januari 1527 (279 dagen) en geschiedde eerst in gezelschap van Mr. Pieter Bemeijn (overleden 31 Mei) daarna van Mr. Erasmus Gornelisz pensionaris van de stad. Voor reisgeld werd, behalve voor verschillende onkosten9 fi per dag betaald aan ieder. Ten behoeve van den koning werd aan zijne gedeputeerden in Schot land, gegeven 551 14 5rekening 1526. Een der sche penen en de pensionaris reisden naar Valadolith in Spanje om de K. M. en zijn raad te spreken over het ongelijk, dat de gedeputeerden in Schotland aangedaan was. Deze reis duurde 140 dagen en kostte 20 fi per dag, behalve nog 43:9: 6 voor verschillende onkosten 1527. Jacob Rendkikz,, poorter van Edinburg in Schotland kreeg 100 //in remuneratie van diversclie diensten, die die voorsz. Jacob Hez voor deze stadt gedaen heeft van dat die coopluijden van Edenburg vuijt Scootlandt houden heurluijd residentie natieghewijs binnen dezer stadt van Middelburg ende op hoope van noch meerder dienst, die die voors Jacob die stadt sal moogen doen in Scootlandtdat die andere coop luijden vandie andere steedenhaven ende vlecken van Scoot landt liuerluijd residentie zullen coiiïen houden binnen deser stadt van Middelburg natie ghewijs1540. De kooplieden van Antwerpen DiestGentBruggeBotterdam en den Haagdie hier kwamen om Schotsche goederen te koopen kregen twaalf poortstopen rijnwijn, 1540. Aan verschillende kooplieden van Edinburg werd diversclie specerie" geschon ken die gehaald werd bij Boobaert Jolyt," 1540 Er werden 17 ellen //zwaert llouwel" van 11 j] 6 gr de el aan-

Archief | 1888 | | pagina 338