335 gekochtwaarvan gemaakt werden twee altaarkleeden voor den outaer vand Scotten boven ende beneden," voorts 61 el n zwaert flouwel voor een casufl'el dienende voorden outaer vanden Scotten," van 12 j3 6 gr. de el, 1el roodt ge- greijnt flouwel voor tcruijsse vand casufl'el," van 13 13 de el, vier el zwart fluweel, geschonken aan Jan, cureid van Vlis- singen omdat hij de eerste tijding gebracht had dat die koop lieden van Bdinburg in Schotland hunne residentie zouden komen houden in deze stad, van 13 fi de el, 15 el zwart zijden satijn dat geschonken werd aan de vier schippers uit Schotland van 6 13 8 gr. de el15 el vijt fusteijn ome die waembaeysen meede te voeren van 6 gr. de el9 el kanefas om in de wambuizen en den kazuifel te voeren van 4 gr. de ei 14 el bocraen" om de outaarkleeden en den kazuifel mede te voerenvan 6 gr. de elvoor de twee outaarkleeden en den kazuifel te borduren alsook de wambui zen en voor het leveren van de franje en het zijden lint werd 6 11 6 betaald, voor de vier wambuizen te maken 11 13, Michiel de schilder kreeg omdat hij geschilderd en gestof feerd had het wapen van den koning van Schotland met zes leeuwen, voor het huis van de Schotten, £4:3. Jan Wil- lemsz met zijne consorten ontvingen 32 13 over dat zijluij- den met eenige Scootsche scippers gereijst zijn geweest upder zee om hemluijden te wijsen die baeckens om die Vielinge in te comen;" 1540. Bernandoschepen, en Mr. Jasper Arendsz. Vriese secretariswerden bij ordonnantie van W. R met Jacob Hicndriksz., koopman van de Schotsche natie, naar Schotland gezonden ome aldaer te solliciteerendat die stapele van die Schootsche goeden van nu voorts aen gehouden mach woorden binnen deser stadt." Zij waren daartoe 95 dagen uit, tegen 12 C per dag. Jacob Jansz. Scootsman" kreeg als //troos- man vandie gedeputeerde vander stadt" eene belooning over 85 dagen tegen 16 gr. per dag Voor sciphuere" werd voor hem van Nyeuvcasteel" tot in Zeeland 5 13 betaald, 1541.

Archief | 1888 | | pagina 339