337 wezen en 't beste doen aan den Koning van Engeland en bij Zijn Genade solliciteeren en ook bij die van de natie tot Londen, dat dezelve kooplieden voortaan jaarlijks hunne markt alhier binnen de stad houden zouden 1508, Yan stadswege gingen er, 1512, naar Bergen-op-Zoom en accordeerden aldaar met de natie van de Engelschen dat zij zeven jaren langtwee malen per jaarhunne residentie naciewijs" binnen Middelburg houden zouden De gouverneur en de gemeene kooplieden kregen behalve n andere puntenbegrepen in het contractmet hen gemaakt zeven jaar lang gedurende, twee werf's jaars, t. w. tot alle Sinxen en tot alle Bamisse, als dezelve kooplieden met hunne lakens en andere koopmanschappen, geladen in de schepen, van Londen aankomen en de goederen daaruit ontladen en binnen deze stad brengen zullenaldaar verkoopende en inkoo- pende naties-wijstot lichtenisse (verlichting) van hun tol" 40. De gouverneur kreeg alleen nog 20 per jaar, om dat hij de stad in goede recommandatie en de natie alhier houden zou, 1512. Het Engelsche huis werd ten koste van de stad hersteld ook het schaliedak Er werden voorts in gemaakteen kan toor eene //koetse," een slaapbank, een pij zei1512. Er wordt gesproken van de groote poort in het hof van het Engelsche huis. Er werden zes houvasten gemaakt om //de wapen" mede vast te zetten voor dat huis, 1512. Counelis de schilder kreeg 3 fi 4 gr. voor een bord met wapens te vernissen en te vergulden, 1512. Er werd iemand naar //Elfsdijk" in Zuidbeveland gezonden om reigers, lepelaars en //quaexkins" te halen voor den maaltijd, van stadswege geschonken aan de Engelsche kooplieden, 1513. In handen van Hendrik Willemsz., biersteker //als van wege Pieter van Schengen werd 12 betaald //voor de huishuur van zijn huisdaar de courtmeester in gelogeerd is en dit van een geheel jaar, hem verschenen Binkster laatst leden 1513." Archief VK dl., ode st. 25

Archief | 1888 | | pagina 341