339 mis Bokelaah met zijne consorten van Amsterdamnopende omdat dezelve stede heeft willen bevrijden hier voortijds zekere schepen, geladen met zout, toebehoorende zekere Bartoenen hare onderzatenop dien tijd gearriveerd voor Arnemuiden jegens de brieven van marque, gekregen bij de voorz. van Amsterdam die zij ter executie hebben doen leggendaarom de voorz, vande stede geappelleerd hebbenin conservatie van de kooplieden en den vrijdom van dezelve stad. En ook om dezelve koningin van de voorz. processen te adverteeren en te vertoonen de inconvenienten en schade, die de voorn, on derzaten van Bretagne namaals zouden opkomenindien de voorz. stad succombeerde in dezelve processe. In welke reis de voorz. Pieter Remeijn gevaceerd heeft 46 dagenmet twee paarden, daarvoor hem toegelegd is, voor zijne moeite, koopen van twee paarden twee rokkentwee kaproenentwee paar laarzen en eene stalen boog, samen 36 145 12." Dientengevolge kwam hier een heraut van de koninginmet brieven aan O. G. Y. Hij vaceerde daarvoor 92 dagen tot 12 fl daags, 1512 Het genoemde proces werd beëindigd bij minnelijke schikkinguit vrees voor de groote kosten van beëindiging in rechtendie boven vijftig duizend gulden ge schat werden. De stad kwamna daarover de poorteren geroepen te hebbenmet Bokelaak overeendat deze drie duizend gulden voor zich alleen zou hebben, als hij bewerkte, dat zijne principalen zich lieten vinden om de geschillen te schikken tegen betaling van zes duizend guldenhetwelk gelukte waarom in de rekening van 1512 in uitgaaf komt 833 6 8 voor een deel der kosten. De laatste paai van 166 ■.13:4 vindt men in die van 1515. Van stadswege gingen er twee naar den koning en de ko ningin van Erankrijk en ook in Bretagne //ter cause van de 6 gr. van elke 100 zouts en een gr. van elk vat wijn 't welk de Bartoenen plachten te geven." Zij waren 66 dagen uit tot 20 fi daags voor hun beiden en hadden nog 52 12 10^ onkosten voor paarden rijrokken, rijmantels

Archief | 1888 | | pagina 343