341 van M., werd 13 13 8 betaald, omdat zij //met omtrent 50 gezellen gelegen hebben tot Rammekens den tijd van vier dagenom aldaar te wachten eenige schependie komen moch ten van Rochelle geladen met wijn en andere koopmanschap pen om aldaar mede te varen tot Bergen op Zoom contrarie de oude gewoonte en privileges van de stad," 1538. Aan Juli aan Herne van Rochelle werd 8:6:8 be taald, als stadhouder van de natie en kooplieden van Rochelle //over dat zij hunne residentie uatiesgewijs houden zouden binnen deze stad1546. PORTUGAL. De baljuw en een der burgemeesters reisden met den pen sionaris naar Antwerpen, om den facteur van den koning van Portugal te verzoeken //dat de vloote vanden Portugaloise scepen comê en bliven zoude op Armuijde, volgende doude gewoöte en nyet tantwerpenAan gezegden facteurmet zijne consorten en eenige Spaansclie kooplieden werd een maal tijd gegeven, die 10 16 5 kostte, waar de burgemeesters en eenigen van de wet bij waren. Naar Brugge werd iemand gezonden, om daarvoor te koopen //pasteijen van venizoen vesanen pauwen capoenen geijte quackelen jonge haze gansen en reijgersbeloopen tsamen blieken bij een coijer bijd zelve overgelevert de some van 2 3 11 en denzelven betaelt over zijn moeijte van reijsencosten ende coecken (koken) de voirn maeltijt 12 .6 gr. Noch van broot, bootre, capoë, jonge hoenderen., can ij n en scapen en osschen vleijsch hammëeijeren appelen radijsroom en andersbeloopen tsamë 3:5:2. Ende in handen van Karel Pietersz. de apteker over nagelenpepergingeberamadelë zuickë caneel, geleije sucreijetregie, anijs en diversche confijten en suickaeden, blieken bij eë coyerken, bij hem overgelevert, beloopen de somë van 37 fi 5 gr. Noch over 26 stoop rijnsclie wijn gehaelt in de cogge tot 8 gr. de stoop ft. 17 5 4 gr., int huijs van Middelb 12 stoop tot 9 gr. de stoop,

Archief | 1888 | | pagina 345