344 Ysbrand Gijsbrechtsz. drapier van Leiden kreeg 3 //tot lichtenisse van zijne kosten van dat hij hier gevaceerd heeft om instructie en instel te maken van de draperij." Naar Holland was iemand gezonden om informatie te krijgen aan gaande d'ordonnantie van de draperij 1516. Er werden eene tang en vormen aangeschaft //daar men de looden in giet om de lakens mede te zegelen" en nog be taald als die van den gilde vau de drapery vergaderd waren op Sint Servaasdagvoor 8 stopen rijnwijn, 1525. Adriaan May van Dixmuiden kreeg 20 fi, omdat hij met B. S zekere dagen gecommuniceerd had over //tstuck van drappenieren1528. BROUWER IJ EN. Jacob van Schengen had eene brouwerij achter zijn huis in de Noordstraat, 1525. In de Segeerstraat was er eene 1539. In de 's Gravenstraat werd eene nieuwe gebouwd 1548. Jonkvrouw Lijsbeth Dojiusd., wed. Jan Hendriksz. Hoeck bouwde eene nieuwe in de Noordstraatbij Sint Pie- ter, op een ledig erf, 1548. HARINGVISSCHERIJ, ENZ. Yoor de keurmeesters van den haring werd een groote vuur wagen gemaakt om hunne ijzers in te lieeten1515. Er gingen er naar Zoutelande om te spreken met de stuur lieden aangaande de nering van de visscherij." Bij ordon nantie van de wet werden aan eenige stuurlieden van die plaats twee maaltijden geschonken daar eenigen van de W R. en poorters present geweest zijn om te tracteeren de stuurlieden met hunne buizen opslag te doen binnen de stad van M.," 1517. Aan Rutgert Gillisz stuurman van Zoutelandewerd twee honderd gulden geleend //tot vordering en avanceraent van zijne toereeding ter haringvaart, mits conditie dat de voorn, stuurman zijne continueele lossing binnen deze stad

Archief | 1888 | | pagina 348