30 MedeburgersUlieder departement der gilden geëxami- •/neerd hebbende de requesten van het Coll. Pharm. hebben hetzelve met alle attentie geëxamineerdmidsgaders een contra il memorie welke aan ons door liet Coll. Medicum is ingeleverd en waarvan wy de eer hebben UI. de gronden hiernevens //in 't kort op te geven. Dat alle uitsluitende voorregten van gilden en corporatiën lynregt tegen den geest der revolutie aanloopen. Dat de beoefening der Piiarmacie door alle eeuwen by alle natiën aan de geneeskunde onmiddelyk verknocht is geweest en van dezelve is afgescheurd. Dat men dus de geneeskunde door het afscheiden der Phar- macie van haar aloud eigendom beroofd heeft. Dat men in deze stad sints een eeuw de geneeskunde met haar wettig eigendom liereenigd heeft en alzoo het openbaar v gezag aan de geneeskunst de faculteit van het oefenen der piiarmacie heeft toegekend. Dat de doctoren van het verminderd loon der visites tot een schelling niet kunnen bestaan, en door de verliooging er van het minvermogende gedeelte der ingezetenen gedrukt zou worden. Dat even daardoor de Interdictie der practijk aan de Apo- thecars onmogelyk met vrucht zou kunnen geschieden of stand houden. Dat de doctoren door de winst op hunne medicamenten een onbekrompener bestaan hebben en daardoor kunnen ten dienste staan aan de geheele Burgeryja zelfs vele visites bij de minvermogenden om niet doeii en de medicynen op crediet leveren. Dat ook de meervermogenden gedrukt zouden worden wanneer zy behalve den verhoogden prys der visitesde medicynen aan de Apotliekars even duur moesten betalen. Dat de doctoren door alle de motieven van Eer en eigen- belang worden gedrongen om prys te stellen op genezing n dor lyders en dus de beste medicynen zullen toedienen

Archief | 1888 | | pagina 34