349 De volgende 22 gilden kregen wijn over dat zijl die spe len vuijtgebrocht hebben" op den ommegangsdag: metselaars, bakkerssmeden, bierwerkers, lakensnijders, barbiers, schoen makers biertappers schippers droogscheerderskooplieden schilders Sint Jansgilde oudeschoenmakers timmerlieden kuipersvischkoopers fruitenierswagenmakersgoudsmeden, oudekleerkoopers kleermakers1530. XII. SCHUTTERIJEN. HANDBOOG. In de rekening van 1502 wordt gesproken van de jonge schutters van de handboog. Aan Jacob Hendriksz. van Grijpskerke en Arend Jansz. van Genuchten werdals gemachtigden van de gemeene erfgenamen van joncfrouwe Katerijne Tseeclaeijs weduwe van Heijnd Crabel," betaald 16 //over den coop ende leveringe van een huijs ende hoofstede groot omtrent eenen gemet bomgaert liggende buijten tseijs poorte daervan dat thantbooge scuijters (hof) van gemaect es meter laest (met den last) van twintich groon schijssen daer vuijtgaende blijckende bijden priucipaelen brief diemen hier over levert," 1541. De handboogschutters kregen eene toelage van 8 j] de per soon over 65 personen //tot liclitenisse van haerluijder tab- baertlaken en dat tot makinghe van liuerluijder nyeuwe mauwen ande scutterstabbaerden te weeten alf root half wyt," 1548. VOETBOOG. Alonso de Bourges," ook de Burgis genoemd, was koning in 1503 en Jan van Valkendale in 1509 welke laatste een zester rijnwijn van 8 gr. en een zester paillette van 5 gr. de stoop, kreeg, waarvoor samen 17 4 gr. be taald werd (Een zester is alzoo gelijk 16 stopen) De kapellaan van Sint Jorisgilde kreeg 20 .6 voor onkosten op den ommegangsdag met de schutters van Arnemuiden, 1518.

Archief | 1888 | | pagina 353