31 daar de apotliekars by het herstel der zieken geen belang hebben Dat de Doctoren de vermengde medicynen niet genoegzaam kunnen kennen en er dus geen waarborg isals de Apotliekars dezelve bereiden en leveren. Dat zelfs de examina der winkels en herhaalde publica- tiën tegen de met vervalschte geneesmiddelen doortrekkende n passagiers of zoogenaamde Chimisten daartoe niet bestand zyn. Dat (zy F) zeer gaarne daarvan zouden afstand doen als alles bij zyn regt gemaintineerd wordt. n Dat in de pharmacie zoowel als in andere kunsten en weten- schappen de theorie en practyk allernaauwst verbonden zijn, u welke beide door de Apotliekars van hunne jeugd afgeleerd zyndaar de doctoren ten hoogsten eene pharmaceutische theorie alleen bezitten. Op alle deze gronden verzoeken de apothekers by hunne n oude voorregten en privilegiën hersteld te wordendoor hun //bij de publicatie van 1624 en 1702 te mainteneren, met aan doctoren en chirurgyns te interdiceren alsmede aan een iege- lyk geen vrye apothekar zyndete verbieden het bereiden mengelenleveren of verkoopen van eenige medicamenten hoe ook genaamd. Proponerende ten dien eindedat bij renovatie van de ge- melde resolutiën speciaal worde gestatueerd (volgt het verzoek van niet leveren en niet practiseren) waardoor zij meenen dat het belang der burgery zal bevorderd en de totale onder- gang van vele apotheken zal voorgekomen worden. Dat het veel opziens baren zouindien men by het in wer- king laten der meeste resolutiën van het vorig Bestuur thans beginnen zou met die eenige buiten werking te stellen die in den geest der revolutie zyn. Dat dus het belang der burgery de veiligheid der zieken en de tegenwoordig erkende principes van burgerlyke vryheid hand aan hand gaan om de reclame der Apotliekars te wettigen.

Archief | 1888 | | pagina 35