356 Aan verschillende poorters werd 72 18 21 betaaldvoor hetgeen zij geleend hadden //ten tijde van de inundatie van dezen eilande welk geld gebruikt werd //ind nootlicke dic- kagie," 1530. De molen op den dijk te Arnemuiden had tijdens die inundatie vier weken stil gestaan1530. De stadssecretaris kreeg eene gratuiteit van 12 //in remune- ratie van de getrouwe dienstendie hij tot zaligheid van den eilande van Walcheren en ter contemplatie van B. S. B. tot meer stonden schriftelijk en hij monde gedaan had aan O. G V. de koningin en die van de financiën en raden des keizers1532. Het eiland inundeerde 12 November 1532. Van stadswege werden er gedeputeerd ten hove te reizen om die koningin en die van den raad des keizers klagelijk te kennen te geven hoe die prelaat en de heer van Beveren niet willen verstaan tot extirpatie van de fouten, abuizen en ongeregeldheden bin nen dezen eilande van Walcheren loop hebbende in vele ma nieren 1532. Mr. Nicolaas //baillnij van Eijckeloo mit Vincent ende Anthonis zijnen adjoncten" waren hier om advies te geven nopens de hoofden benoorden de Bierkreek en de Vijfam bachten11 1532. Van stadswege gingen er met een schilder benoorden der Veere om ofte doen stellen die gelegenticheijt van den lande met die hoofden ende barmen gelegen benoorden der Veere." Ook gin» iemand derwaarts met Pieteb Hendbiksz en andere o o personen van Zierikzee om de nieuwe hoofdengelegen be noorden de Bierkreek te visiteeren. Pieteb vand Eijnde schilder" maakte zeekere carte roerende die hoofden liggende ontrent der Veere, benoorden die biercreecke1532. //Ten tijde van de laatste inundatie van dezen eilande, den 2 November 1532," had de stad hout verstrekt, 1533. Abend Pietebsz,, Laubens Pietebsz., Pieteb Jansz. van Kortgene en Pieteb Jaoobsz van Scherpenissetimmer lieden kregen 8:6:8 voor eene gratuiteitvandat

Archief | 1888 | | pagina 360