XVIII. VERSCHILLENDE PLAATSEN. 363 Zelling Van stadswege gingen er naar A. //ome te doen ordonneren een sellynge daermen de hulcken inne leggen zoude 1523. Zoutkeeten. Ten westen van A. werd grond uitgegeven tot het bouwen van zoutkeeten 1526. De stad had gekocht van Maaike n Jan Pietersz. Bonte- dochter, wede, Simon Jansz. Cost (later gehuwd met den baljuw N. S Vacht) voor 38, betaalbaar binnen 35 jaar, het eerste jaar 5 een oude keete die te staene plach updie nyeuwe caeye vandie oude haven." Van Hugo Stie- rinck te Arn. werden twee groote zoutkeeten aldaar gekocht, voor 233:6:8, betaalbaar binnen 3 jaren; van Rombout Jansz. op A. eene groote zoutkeet aldaar, voor 135, be taalbaar in drie jaren en van Prederik Baiinaertsz. insge lijks eene groote aldaar voor 100 en mede in drie jaren betaalbaar1537. Agger. Br ging van stadswege iemand in den Aggerom met behoorlijke middelen te wederleggen zeker rekwest de K. M. gepresenteerd door den heer van Beveren en andere bedijkers van de parochie van 't Badt en Hinckelnoortten- deerende tot belasting van de poorters en poorteressen dezer stad geërfd in de parochie van den Agger1536 Antwerpen. Van wege de stad, werd brood meel en andere victaille derwaarts gezonden, ten tijde als Maarten van Ros- sum daer vooren was1542. Biezelinge Er werden er derwaarts gezondenom de //grond- brecxen" op te nemen, 1539. Blanehaertshoek. Jacob Simonsz. Magnus penningmeester van het blokhuis aldaar, had in den zomer van 1547 voor dat blokhuis gehad van de stad 38 gangen en twee zeven Dordts" kalk tegen 8 gr. de zeef, makende 10:4. Re kening 1547 Een Dordsche gang kalk hield dus 8 zeven.

Archief | 1888 | | pagina 367