365 proost van het klooster" gezonden naar Noordbeveland om met andere gedeputeerden van het land te zien naar den val beoosten de stad in Kortgene-ambacht. Voor gelijk doel gin gen er in 1511 derwaarts. Volgens de rekening van 1518 gingen er den val in het zuidambacht visiteeren, volgens die van 1528 de sluis te Boone- vliet. In die van 1529 wordt er gesproken van een val in 't zuidambacht. Volgens de rekening van 1530 gingen er naar Noordbeve- land om te hooren de raming en het concept van de K. M. en andere gecommitteerdenhoe en in wat maniere 't land van N.B. te minste kosten zoude mogen beversclien en be dijken en ook n om te consenteeren voor de poorters en ingelanden aldaar de 12 gr. van den gemete tot reparatie van de dijkage." Men trachtte van den keizer te krijgen eenich solaes ende secours voirden gearfden int eijlandt van JSToordbevelandt zoe van gelde als vrijdom van scoote en anders als oick ome te beletten de rigourense executie die apparent waren gedaen te werdden and poorteren dezer stede int voirs eijlaudt wijlen eer gearft, wair vuijt gescapen was eenige beroerte te spruij- tene als oick ome te houdene deze stede in huë pëmietie en possessie als representeren eene vanden drie staten tslands van Noortbevelandt1531. Oudenaarden. Joost Cabelgau was burgemeester en Mr. Laurens van de IIaemeij pensionaris1543. Rammekens. Loef Bouwensz. wonende te Rammekijns kreeg 20 13 over dat hij dit jaar bewaard heeft de ton liggende aan Rammekijnshoeken die gelicht uit den zande als 't noodig was," 1503. Zoodanige post keert jaarlijks terug. Reimerswale. In de rekening van 1515 worden de drie schutterijen vermeld van die stad. Steenbergen. Ingelbreciit van Ettem was schout, 1511. Feere. De rederijkers werden op wijn onthaald in de maand Augustus 1517, als de koning hier was.

Archief | 1888 | | pagina 369