32 Dat de apothekars zoowel als de Doctoren hunne medicynen door bedienden laten bereiden somtijds buiten hun weten dat bij de Doctoren geen plaats kan hebben. Dat de Doctoren wel geen examen in de Pharmacie hebben afgelegd en daarin gelyk staan met de oude apothekars maar op de Academie in de chymieBotanie en Pharmacie zyn onderwezen en gepromoveerd. Dat de apothekars in een eigenlyken zin kooplieden of win- keiiers van geneesmiddelen zynen door de Doctoren zoo wegens billykheid als gemak moeten gepraefereerd worden mits hunne geneesmiddelen van goed alloy zyn en in prys //niet al te duur berekend worden. Dat de geheimhouding der ziektendoor de Doctoren be- ëedigd noodzakelyk medebrengt de onmiddelyke vereeniging tusschen de beoefening der geneeskunst en het toedienen van de vereischte medicamenten. Dat het slaafsche rustelooze en onaangename van der Doc- toren beroep een ruimer bestaan vordert, daar zij oud en onbekwaam wordende beroofd zyn van alle ressources. Dat ook de tegenwoordige Doctoren zich op den voet van //het leveren der medicynen alhier hebben geetablisseerden dat voordeel nimmer verbeurd hebben. Terwyl de apothekers nimmer hunne affaire begonnen heb- ben in het vooruitzigt van exclusieve de medicamenten te leveren en dus niet klagen kunnen van een voormalig bezit of bestaan beroofd te worden. Ulieder gecommitteerde hebben hieromtrent de replicq der apothecars en daarna de duplicq der Doctoren ingenomen, doch welke meestal op de positieven van het request en van de contra-memorie neerkomende wy ter bekortiging niet zul- len aanhalen. Het is ons al aanstonds gebleken uit beider voornaamste aangehaalde gronden te weten de resolutiën van 1624 en 1702 van de zy der Apothekarsen de lange onafgebrokeneen in goede trouw bezeten usantie der Doctoren dat beider suste-

Archief | 1888 | | pagina 36