366 VlissMigen. Men wilde het plaatsen eener kraan aldaar trachten te beletten, 1525. De secretaris van Middelburg J. P. Bisschop ging van stads wege naar Brugge met Mr. Pijster duBruel, raad en fiscaal des keizersals commissaris gedeputeerd bij de koningin op 't stuk van de tonnen en bakensom uit naam van de stad M. te kennen te geven aan de zeer edele natiën van Castilië Biscaije en Navarre op zekere feiten contrarie en distructief geposeerd tegen 't voorstel van een Matthijs de Oannoye baljuw van Vlissingen die tendeerende is onder 't deksel van dienstdie den vreemden man gebeuren zoudein 't leggen van de voorz. tonnen en bakens den kooplieden en schipperskomende die Wielingen in en willende aandoen Brabant of Zeelandte bezwaren met een gr Vis. van het last of een halve groot van het vat," 1536. Wissenkerke. De rederijkers van die plaats speelden hier voor het stadhuis, 1529. Wolferisdijk. Van stadswege werden er derwaarts gezonden om te protesteeren en te insinueeren de appellatie bij die van de stad tegen de nieuwe ordonnantie van de dijkage en ook met een commissaris van M. G H. om te produ- ceeren zekere getuigen tegen de nieuwe ordonnantie van de gemeene dijkage en de dijkage van Sichuijt" (ook Zichuijt gespeld) 1510. Van stadswege gingen er naar Hongersdijk, om eene inlaag te helpen scheeren" en besteden, 1515 Er gingen er naar Kortgene //om aldaer te beleeden een turbe tegen Wm. van Gats dijckgrave van Wolfl'aertsdijck1519. Volgens de rekening van 152-1 gingen er derwaarts, om eene inlaag te helpen ordonneeren in den grooten polder van de parochie //genaamd het Oosterland op Holle Weelle." Er werd eene nieuwe sluis gemaakt en van stadswege ging iemand derwaarts om het hout en gereedschap te visiteeren, 1527. Van stadswege gingen er derwaarts, //om de ingelanden te helpen accordeeren van hunne kwestiën en geschillen nopens

Archief | 1888 | | pagina 370