83 nuen eerder vatbaar waren voor eene rechterlyke dan voor eene politieke decisiewantwel is waar aan de eene zyde strydt ten voordeele van het Goll, Pharm., de niet dubbelzin- //nige Besolutie ten rade van 1702, waarby aan Doctoren het leveren van medicamenten uitdrukkelyk wordt verbodenmaar ook aan de andere zijde pleit voor Doctoren de oogluiking en het allesints welgevallen der Apothekars welke ingevolge dezelfde resolutie het hecht in handen houden om het leveren te beletten en echter zulks nimmer tot op den huidigen dag hebben gedaan. Daar derhalve het geschil in questie daarop uitkomt of twee resolution ten faveure van de eene partydoch nimmer door dezelve gemainteneerdals nu kunnen opwegen tegen eene gewoonte van de zyde der Doctorenwaarop zy zich hier heb- ben geetablisseerd komt het ons voor dat dezelve eerder eene rechterlyke dan politieke decisie vereischt. //Waarom wy de Eer hebben UE. te adviseren om de reques- tranten te renvoyeren aan de publicatie van 1624 en de nadere resolutiën by hun request geallegeerd ten einde op grond van dezelve in judicio contradictorio zoodanig te ageren als zy te rade zullen worden onverminderd zoodanige voorzie- ning als de raad voor ;t vervolg' ter bevordering van het algemeen welzyn zal noodig oordeelen. Namens het bestuur der gilden //Get. J. W. YAN SONSBEECK." De raad scheen heeren advokaten dat voordeeltje niet te gunnen en benoemde liever eene nieuwe commissieom te trachten de zaak in der minne te schikken of eenig voorstel aan de vergadering te doen. De commissie ontwierp een plan van reconciliatie en dit werd eerst aan de stads medici en chirurgen en later (Not. 15 April 1797) aan alle geneeskundigen ter beoordeeling gezonden. De laatsten onderwierpen ook een verzoeningsplan aan het oordeel van den raadhet was geteekend door dr. A. van So- Archief VIe. dl., lste st. 3

Archief | 1888 | | pagina 37