34 lengen dr. J. P. Ermerins en de chirurgen J. de Puyt Jz. en B. H. Kakenberg (8 Julij 1797) Ik zal dat wijd uit gewerkte plan niet mededeelenomdat het toch niet voor aan neming vatbaar was wegens de eenzijdige, egoïstische strek king. Het bepaalde o. a. dat de apothekers in hunne rechten zouden hersteld worden mits aan de doctoren 25 van het montant der declaratiën vergoedendedat er een tarief voor de medicynen zou worden ontworpendatmet voorkennis van den raadeen collegium pharmaceuticum zou worden opgericht hetwelk de rekeningen zou nazien eene pharmacopé vaststellen de apotheken visiteren, de leerlingen examineren; dat de apo thekers de apotheken der doctoren tegen taxatie zouden over nemen dat de doctoren geene winkels zouden aanbevelen dat gedeputeerde uit het collegium med. pharm. 2-j- pCt. ver goeding (of drie stuivers te ponde "VI.) zouden verkrijgen enz., en dat alles met de noodige boeten. Wij willen liever mededeelen het bezadigde verslag in de vergadering van 13 December 1797, uitgebracht door de heeren J. Beusekom en L. Bouman. Het luidt aldus Medeburgers //Was er immer een verzoek van delicaten aard aan het //stedelyk Bestuur gedaan, zoo ware het voorzeker dat van de winkeldoende apothekers dezer stad om by hunne oude voor- regten en privilegiën hersteld te worden door hen by de publicatien van 1624 en 1702 te mainteneren, met aan doctoren en chirurgyns te interdiceren het bereiden men- gelenleveren enz van eenige medicamenten hoe ook ge- Die drie stuiversdat is eeu halve schelling of het veertigste van een pond Vlaamschvindt men meermalen terug. Den 21 September 1573 werden hier stads doctoren aangenomenop conditie van 6 groot (of 8 stuivers) per visite en in de processiën vóór den raad met eene toorts te gaan. En in het door de provinciale geneeskundige commissie opgemaakte tarief vindt men de visite voor den plattelands heelmeester weder getaxeerd op 3 stuivers.

Archief | 1888 | | pagina 38