391 gedaan in de inkomst en huldiging van mevrouw van Savoye (Margaretha van Oostenrijk) in naam van den roomsch- koning over 't land van Zeelandtot een bedrag van 18 1 8bestaande in geschenken in wijn aan haar en haar ge volg en in geld aan de bedienden. Zie Wagenaar, IV, 248. In 1501 ging er iemand van stadswege naar Bergen-op- Zoom toen aan M. Gr, 11 eene bede van 2 gr. per gemet werd toegestaan //voor zijne reis naar Spanje" Zie Wage naar IV 319. Den 24 Mei van hetzelfde jaar kwam O. Gr. H. hier van Bergen-op-Zoom om zijne hooge vierschaar te houden. Zie jaarboekje Zeeland 1853 blz. 134. Schipper Oornelis Trigo kreeg in 1503 eene belooning van 6 omdat hij bij ordonnantie van de wet gezonden is ge weest met zijn schip en zekere menigte van piloten onder de vloot van Spanje, toen liggende in Engeland, om die te con- voyeeren en in te brengen voor Arnemuiden." Te Munster werd in 1504 eene dagvaart gehouden om de geschillen te vereffenen tusschen de zes Wendsche steden en de landen van Holland, Zeeland en Friesland Van wege M. ging derwaarts de burgemeester .loos van der Hooge. Hij was 80 dagen uit int varen merren en keeren" en kreeg voor zich en twee knechts 10 1) per dag, benevens 6 tot sijn opsetten vand zelve reijse." De kosten beliepen in alles 46. Van stadswege gingen er in 1505 ter generale dagvaart te Brussel, door O, G H. gehouden met de staten van al zijne landen, nopens de bede van 400000 kronen van 48 gr. het stukdoor Z. G begeerd over al zijne landen tot hulp van zijne reis naar Spanje en den oorlog met Gelder. Deze bede die in vier jaren betaald moest zijn werd O. G, H. gecon senteerd. Zeeland moest daarin jaarlijks 9412 gulden van 40 gr. betalenwelke som echterbij middel van mevrouw van Ravesteijn werd gemodereerd op de helft.

Archief | 1888 | | pagina 395