394 som van 10000 gulden toegestaan (zij had er 18000 gevraagd) wegens de groote kosten van den Gelderschen oorlog. Deze som, waarin het aandeel van Middelburg was, zou door deze stad met Zierikzee, Goes, Reimerswale en Tholen voorgescho ten worden. Volgens de rekening van 1513 werd er 312 10 van terug ontvangen. In 1511 werd er iemand naar Zierikzee gezonden //om aldaar secretelijk te vernemen of die van Zierikzee eenige schepen toemaken ten oorloge om te zenden voor Worchem (Woudrichem? zie Wagenaar, IV: 371). Door M. werden geen schepen derwaarts gezonden want men vindt in de re kening van 1512: //Geschonken bij ordonnantie van W. R. eenige heeren van de orde en andere en ook hunne dienaren over zekere diensten en adressendie zij de stad hebben (ge daan) en dat zij dezelve stad hebben zouden in goede recom mandatie in al hunne zaken en ook om dieswille dat de stad tot schrijven en begeerte van den graaf van Nassau geen volkschepen en bussengestoffeerd ten oorlogegezon den heeft voor Worchemals de Gelderschen daar in waren en mijn voorz. heer van Nassau daar voor laggegeven tot heuschheid te weten den voorz. heer van Nassau een half dozijn schalen, wegende 18 mark een ons 1 engels, tot 2:2 de mark beloopt 38 3 - 3; Mijnheer den admiraal een vergulden kop, wegende 48^ ons zilver, tot 8 5 4 gr. de onsfacit 18 2 6 Mijnheer de la Roche, president van den secreten raad, 50 Philipsguldens; Mr. Laurens du Blioul griffier van de orde, 12 Philipsguldens; Mr. An- theunxs Plameng secretaris van mijnheer van Nassau, 6 Philipsguldens; Mr. Charles de Verde Rue, principaal die naar van den audencier6 Philipsguldensde klerken van den audencier een Philipsguldenden kamerling van mijnheer van Piennes een Philipsgulden mijnheer den president in den Haag een half honderd wagenschot, een vaatje malvesijegroot 32 stopen, en in geld 24 Philipsguldens facit 10 8 8 Andries Andriesz., rentmeester van Bew. Sch,, voor zekere

Archief | 1888 | | pagina 398