35 naamd, welk request den 19 Maart 1796 aan de municipali- teit is gepresenteerd en ten zeiven dage gesteld is in handen van den Burger P. M. v. d. Heyden Sinclair en verdere leden van het comité der gilden ten fine van examinatie na daarop te hebben ingenomen de schriftelyke consideratien van stads doctoren en chirurgyns gesuppediteerd een me morie van consideratie tegen het verzoek der apothekers ten dezen gemeldwaarop laatstgemelden al wederom hebben gerepliceerd en op welke repliek Doctoren weder hun dupliek hebben ingebragt, welke wederzydsche sustenuen by het co mité der Gildens overwogenop den 29 Oct. 1796 hun finaal advies op dit zooveel gerucht makende rekest hebben uitgebragttenderende om de requestranten te renvoyeren aan de publicatie van B.B. en S.S. en R.R. dezer stad van den 29 Sept. 1624 en de nadere resolutie by hun request geallegueerdten einde op grond van dezelve in judicio contradictorio zoodanig te ageren, als zy te rade zullen worden onverminderd zoodanige voorzieningals de Raad voor het vervolgter bevordering van het gemeen wel- zyn dezer stad en Burgery zal noodig oordeelenmet welk geadviseerde de meerderheid dezer vergadering zich niet heeft geconformeerd, maar by resolutie van 5 Nov. 1797 het voorz. regh met memorien en rapport gesteld in handen van de burgers Mathias Pons, Thehoit en den onderget. om ui. daarop te dienen van derzelver consideraties. //Wy achten, M. B. vooraf noodig om ul. verwondering weg te nemen, dat wy dus lang met ons rapport hebben gede- loyeerdte zeggendat een zamenloop van omstandigheden ons verhinderd hebben eerder aan onzen last en ul. requisitie te voldoenen wy zouden gewisselijlc ul. vervelen met dezelve op te tellen. //Wy beproefden al aanstonds in eene daartoe belegde com paritie of er middel zou zyn om de Doctors met de Apothekers te reconcilierenmet dat gevolgdat de Doctoren aan ons wel eenige pointen opgaven zonder nogthans een haar breed

Archief | 1888 | | pagina 39