397 bij de timmerlieden dat zeer schooten komende voor de Noorddampoortstond daar een schavot en daarop was hoe David ontvangen was met grooten triomplie, als hij Goliath verslagen had en komende binnen de poort, waren daar baliën gemaakt op beide zijden daar de processie en O G H. tus- schen door gingen en aan de baliën over beide zijden van staket tot staket, die op omtrent 6 voeten stonden d'een van d'ander een persoon met een brandende toorts in de hand van de Noorddampoort af door de Giststraat voorbij den anker door den Langendelftover de Marktover den Burcht tot vast aan de Kloosterpoort toe, al gebalied ghebaillet") over beide zijden en aan elk staket een persoon met eene brandende toorts als voorz. is en eerst de schutters van de voetboog daarna die van de handboog daarna de kolveniers en voorts al de ambachten daarna, zoodat er meer toortsen waren dan stakettenen komende binnen de poort tegenover 't huis van Willem Lepel was een schavot en daarop hoe David om victaille zond aan Nabal, 't welk hij hem weigerde en David ging met een heir van volk om Nabal te destrueeren daar tegen Abigaël kwam met victaille en verpaaisde David. Bij de kaak was een schavotdaarop stondhoe Joab Amasin vermoordde, in schijn van vriendschap, alsof hij hem had wil den kussen. Op "t hoekje van de Giststraat, aan 't huis van Cornelis Bertelsz. was een schavot, hoe Salomo zijn moeder kroonde en zettede haar in een troon aan zijne rechterzijde en over d'andere zijde van de straat ten huize van Alonso Semeijnes hadden de Spanjaarden van Andalousië eene hooge stellage doen maken met veel brandende toortsen en met twee goten, loopende d'eene witte en d'andere roode wijn. 't Einde van de Giststraat aan de Kloosterpoort stond een schavot daarop was, hoe Salomo deed doodslaan Joab in den tempel aan den hoek van het outaar in wrake van Amasin en Abnebs zonen. Op den hoek van den Walaan 't huis van Klaas den platijnmakerstond een schavot, daarop was hoe Salomo zijn eerste vonnis gaftusschen twee vrouwenvan een kind.

Archief | 1888 | | pagina 401