398 Christoffel Lario, Spanjaard, wonende in den Gouden leeuw die had 't zelve huis al bezet drie stagiën hoog langs den huizemet brandende toortsen en al de vensters op de ka mers en zolders waren gestoffeerd met veel haakbussenen als O. G. H. daaromtrent waszoo werd daaruit zeer geschoten. Op den hoek van Segeerstaat stond een schavot, daarop stond hoe de koningin van Scheba kwam binnen Jeruzalem om te bezien den staat van koning Salomo. Op den hoek van Sint Jansstraat stond een schavotdaarop stond hoe Nabugodo- nozor" pilleerde Jeruzalem en den koning Joachim en Daniël den profeet met meer andere joden ving. Op de Markt rechts als men omkeerde naar den Burcht stond een groot schavot, daarop was hoe Balthazar de koning in triomf zat met zijn //amijen" en de hand Gods schreef: manc tetel phares nog daarneflens op 't zelfde schavot stond hoe Cordolanier" versloeg Balthazar daar hij zat in triomf en op 't einde van 't zelve schavot in een klein deurtje zat Baci-ius door wiens mond overvloedig wijn liep. Op den Burcht op 't hoekje van den Wal, was een schavot, daarop stond hoe Suzanna zou verradelijk veroordeeld geweest zijnen hoe Daniël de profeet haar verloste. Op den Burcht aan de hui zing van heer Jacob van Domburg was een schavot, daarop was hoe de valsche mannen Suzanna valschelijk n bedregen" voor den rechter. Tussclien den muur van de Observanten en de Abdij stond nog een schavot et ignore wat daarop was. Aan de kloosterpoort was nog een schavotdaarop washoe de koning Darius wilde dat Daniël de profeet aanbidden zou den afgod Bel" en hoe Daniël bekend maakte de valschheid der priestersalwelke schavotten of stellages en personages, daarop staande, waren zeer eerlijk, kostelijk en kunstig toegemaakt. En alzoo zijn al de processiën O. G. H. en O. G. V. Margriet zijne moeien voor andere groote heeren gegaan tot in het koor der Abdij en aldaar onzen Heer God gedankt en geloofd. En daarna is O. G. H. en vrouwe Margriet gaan logeeren binnen de Abdij.

Archief | 1888 | | pagina 402