400 wezendezoo stond daar een heraut in een ander venster die wierp goud en zilver tot diverse reizen. Memoriedat de stad schonk O. Gr. H, een kopeensdeels vergulddewelke gekocht was bij de kwartiermeesters van den jare 1507 en had gekost 45 15, alzoo blijkt bij de reke ningen van denzelven jare in onvoorziene kosten. Wagenaar, IV: 388 zegt, in navolging van Boxhorn dat de eedsaflegging 22 Mei plaats gehad had Bedoelde zil veren kop zal wel die geweest zijn, waarvan hiervoren blz 332 sprake is en waaromtrent men ook eene uitgaaf vindt in de rekening van 1514. Aan Bloris Sperman werd toen betaald, omdat hij den hoogen grooten kop van de stad" gerepa reerd heeft, over 2 onsen 17 engels fijn zilver, 15 fi; voor twee dukaten om mede te vergulden, 13 13, en voor zijn arbeid 2 10, Ten gebruike bij de inhuldiging werden aangekocht voor £6:9:2: zekere kwantiteit vuurpijlen en bnende (bran dende) stocken." Als prijzen voor de //staande spelen" werden gegeven: 1°. aan de timmerlieden een oxhoofd paillette eene ton bier en twee schaapsbuiken; 2°. aan Willem, den borduurwerker, als deken van het Sint Lucasgilde, oxhoofd paillette, eene ton bier en een schaapsbuik3°. Jan den kleermakervoor het Sint Christoflelsgilde twee zesters pailletteton bier en een schaapsbuik; 4°. de schrijnwerkers een zester paillette ton bier en schaapsbuik; 5°. de kooplieden (//coomans") 4 poortkannen paillette, .j ton bier en J, schaapsbuik; 6" het Sint Jansgilde 2 tonnen bier. Desmeden, oudekleerkoopers vleeschhouwers, kuipers, droogscheerders, lakensnijders, schrij vers en metselaars kregen ieder 4 poortkannen paillette en de rederijkers zooveel als de hoogste prijs. De schippers van M. kregen tot lichtenisse hunner kosten 6 Wisse Wil- lemsz. als beleder van Sint Jorisgildevoor mindering dei- kosten van de opschote3. De volgende geschenken werden

Archief | 1888 | | pagina 404