36 van hun hoofdsustenudat is het recht van 't leveren van medicynen af te gaan. //Wij lieten het daar niet by, maar requireerden van de Doctoren opgave voor welk dédommagement zy het leveren van medicynen aan de apothekers zouden kunnen afstaan waartegen wy van de apothekers begeerden opgave voor welk dédommagement zy de doctoren in 't gerust bezit van het leveren derzelve zouden latenofschoon wy van beide par- tyen daarop geen voldoend antwoord ontvingen, zoo vleiden wy ons nogtans, dat het zoude gelukt hebben wederzydsclie belanghebbenden te réconcileeren en na menigvuldige onder- handelingen ontwierpen wy het Planhetgeen wy de eer //hebben hiernevens over te leggen. //Wy bleven ten aanzien van de Doctoren en Chirurgen een geruimen tyd in het onzekerhoedanig de uitslag van het evengena plan wezen zou; ofschoon wy by de Apothekers wel eenige zwarigheid ontmoetten over het aannemen van //hetzelve, flatteerden wy ons nogthans, dat wy wel een middel zouden vinden om dezelve uit den weg te ruimen. //Wy injungeerden gecomm uit de Doctoren en Ohirurgyns om hunne bezwaren (indien zy er waren) tegen het plan intebrengenhetgeen ten gevolge had, dat het collegie //van Stads Medici en Chirurgen zich op den 15 April jl. aan deze vergadering adresseerdeverzoekende authorisatie om het request der Apothekersbenevens alle de stukken relatief benevens het voorz. plan, te communiceren aan de //Doctoren en Ghirurgi in deze stad practiserendehetwelk //ten zelve dage aan hun geaccordeerd, alverder tengevolge heeft gehaddat zy in eene ample memorieonder den 7 //July dezes jaars; doch eerst den 13 Sept. in onze handen //gesteld, en den 26 daaraan ontvangen, trachten te betoogen, //hetgeen zy reeds zoo inenigmalen en telkens met zoovele woorden gedaan haddendat het leveren der medicynen hun eigendom ware en wrelke gevolgen ten nadeele der Burgery, indien dat immer den Doctoren ontnomen werdzouden

Archief | 1888 | | pagina 40