87 //resulteren; dat zy tevens nogthans, om aan de Apothekers te gemoet te komeneenige punten van schikking propo- neerden, waaraan wy ons refereren, terwyl zy Doctoren en Chirurgen uit hun midden hebben gecommitteerd om hunne zaak te bevorderenenis het noodweder op nieuws conferentien aantevangen blijkens de qualificatie nevens de gemelde memorie gevoegd. //Wy hebben, Medeburgers, uit de ondervinding geoordeeld, dat alle verdere conferentien nutteloos zouden zyn en nergens //toe dienen, als om den tyd te verspillen, in de Possessie te bly vendeze vergadering en ons te occuperen met schrifturendie met wat zwaay van woorden zy ook mogen gesteld zynin substantie altoos op het zelfde uitkomen. //Wy doen derhalve hulde aan het Comité van de gildens en zeggen met hundat ons de vereeniging van weder- zydsche partyen onmogelyk schynten na dit gezegd te hebben zal het onze taak zyn om ul. onze consideratien te suppediterenop wat manier wy oordeelendat deze dus //lang gesubsisteerd hebbende zaak, na regt en billykheid en overeenkomstig het ware belang van de burgerij dezer stad kan worden getermineerd //Wy hebben de gronden tot fondament van wederzijdsclie sustenuenzóó vervelend en langwijligbehoorlijk over- wogenen gyl. evenals wyzyt uit den inhoud van we- derzydsche schrifturen ontwaar gewordendat deze zaak door de daarin belanghebbende met zoodanige drift is be- liandelddat alle amicale schikkingen waarvan wy nogthans ten overvloede de proef genomen hebbenzooals wy voren zeidengeheel vervallenweshalve ul. dispositie alleen aan deze verdrietige zaak een einde maken kanen zonder ons intelaten in het subtiele punt van questie of het leveren van medicynen al of niet uit zyn aard een eigendom van apothekers of Doctoren isoordeelen wydatdaar de pu- blicatie van 1624 en resolutie 27 Oct. 1702 bepaalt, dat niemand dan aan straat winkeldoende apothekers medicynen

Archief | 1888 | | pagina 41