38 zal mogen verkoopen of leverenwelke publicatie en reso lutie (immers zooveel wy weten) nog nimmer is ingetrokken cle apothekers by die resolutie konden en behoorden te worden gemainteneerd; en wy zouden geen bezwaar maken ul. dien conform te adviseren en aan de Doctoren en Chi rurgen de levering der medicynen te interdicerenware het niet, dat gedurende liet verloop van bijna eene eeuw de Doctoren door de Apothekers in de geruste possessie ge laten zyn en dat wy van oordeel zyndat eene thans te nemen resolutie zoodanig geen terugsprong doen kan en daarenboven voor de tegenwoordige Doctoren eene groote hardigheid zou involveren. /'Waarom wy ten deze van advise zyn 1°. om de tegen woordige Doctoren en Chirurgen te laten in de rustige possessie van de levering en bereiding der medicynen, met dien verstande nogthansdat zy speciaal zullen worden ge- injungeerd om hunne ingrediënten te koopen by de win- keldoende Apothekersten £e dat de Doctorenwanneer hunne patiënten dat zullen requirerengehouden zullen zyn hunne recepten af te gevenom die by zoodanige Apothekersals deze verkiezente kunnen laten bereiden ten 3e dat ook geene Doctoren of Chirurgen zullen mogen verkoopen of leveren gelyen (gelatinae) of hypocrasmedi cinale kisten en zalfdoozen ten 4e dat aan geene Doctoren of Chirurgenbij vervolg alhier geadmitteerd wordendezal vry staan het leveren of bereiden van medicynenhoe ook genaamd, maar dat zulks alleen door de winkeldoende Apo thekers zal mogen en moeten geschiedenen ten 5°. dat aan alle volgende Apothekers speciaal zal worden geinjungeerd het practiseren en visiteren der zieken na te laten. Wy oordeelen, Medeburgers, dat door zoodanige te nemen Resolutie eenigsints aan het regtmatige bezwaar der Apothe- kars zou worden te gemoet gekomen en dat zy daarvan in 't vervolg de vruchten zullen plukken (hetgeen hunne prae- decessoren hadden moeten doen) en wy begrypendat het

Archief | 1888 | | pagina 42