39 belang van de Burgery daardoor te eeniger tyd bevorderd wordewy beroepen ons ten dezewat men ook anders //zeggen moge, op de meeste steden van ons Yaderland, daar geene Doctoren vryheid hebben om eenige medicynen te leveren en op de ondervindingdie leertdat het aldaar aan geene bekwame geneesheeren mangelten de zieken in de bediening der medicynen spoediger en min kostbaarder als in deze stad geholpen wordenen dat de minvermogende burger ten deze geen gebrek lydt of naar de armkassen wordt verwezen waarvan in de memorie van Doctoren zoo breed wordt opgegeven. //Wy suppediteren dit ons rapport en consideration aan ui. //beter oordeel en blyven enz. „13 Dec. 1797 A". 3." Gelukkig vereenigde zich de regering met die conclusies en er werd dan ook den 24 Januari) 1798 bepaald en aan de belanghebbenden, als ook aan 't coll. chirurgicum medegedeeld: 1°. dat de doctoren en chirurgen thans practiserende medicynen hun leven lang konden blijven leveren 2°. dat zij hunne medicynen uitsluitend van de vrije win- „keldoende apothekers moesten koopen op boete van 25 en „later van 50 pond; 3°. dat zij, als de patiënten het verlangden, hunne recepten moesten afgevenom te laten klaar makenwaar de patiënten verkozen 4°. dat zij geene wassen kleeden, doodshemden, gelijen, Hypocras medicinale kisten of zalfdoozen of andere leveranties „mochten leveren op boete van 25 pond; 5°. dat alle volgende doctoren en chirurgyns de recepten „bij Apothekers moesten geven op dezelfde boete; 6°. dat het aan alle volgende apothekers volstrekt verbo- den werd zieken te visiteren of te practiseren op boeten als boven 7°. dat tot liet doen van calanges enz, werden gequalifieerd de stads Doctoren en Chirurgynsen bestuurders van het Coll.

Archief | 1888 | | pagina 43