440 Bit klooster of gasthuis is later eene vermaarde buitenplaats geworden waar ik meermalen de luchtige sprongen van Genus (lama bewonderd beo. Ook het buiten is, eenige jaren gele den, verdwenen; de met zoovele zoutdeelen bezwangerde storm van voor weinige jaren heeft de overgeblevene boomen doen afsterven zoodat alles hier treurig en eenzaam geworden is. Slechts een berg herinnert aan het verledeneHet is evenwel geen vluchtberg, zoo als andere, maar een lustberg, dien de rijke bezitters hebben doen aanleggen om een goed uitzicht te hebben in zee; er zijn nog lieden, wier vader of grootvader den heuvel uit de naburige vijvers hebben helpen maken Bij het slechten der buitenplaats is dan ook geen enkel oud gedenkstuk of oud muntje gevonden en geen be wijs, dat men bier op kloostergrond was. In de buurt ligt nog de hofstede //het Prelaatshof 1. heerlijkheid domburg-buiten. Gemeente Domburg. Ver van de duinen aan den zandweg van Aagtekerke naar Domburg, ligt vlak tegenover St Jan ten Heere eene andere buitenplaats, //de Hazenberg", thans eene hofstede, bewoond door den landman louwerse. De berg, dien men ook den Hazenberg noemt, ligt zeer nabij een ouden wegdie van het klooster naar Melislcerke liep. De watergang is ver af, evenals de grens der heerlijk heid doch indien ten Heere een hoog strand beteekentlag hij aan de grens van dat hoogere gedeelte Hij draagt duidelijk de sporen van een spiraalsgewijs ge- maakten weg, die zeker uit lateren tijd dagteekent. De latere bezitters stelden er hun genoegen in om des zomers uit de verte een morgengroet te brengen aan de bewoners van St. Jan; zij konden zich verlustigen in de omringende tuinen en duinen, iu de springende herten en grazende runderenin de dobbe-

Archief | 1888 | | pagina 444