445 grond te liggende huizen staan er rondomen van deze sommige zeer laag. Er hebben in deze gemeente aan de zijde van Serooskerke late inpolderingen plaats gehad. Yan deze is waarschijnlijk de kleine buurt het Wieltje een overblijfsel. Dit laatste ligt niet ver van den watergang en van de Geeren- heule, De eenige berg is de volgendedie wellicht oudtijds aan de grens lag van hooge landen. 4. heerlijkheid oostkapelle. Gemeente Oostkapelle, In de heerlijkheid Oostkapelle aan denthans bestraten ouden aardenweg van het dorp naar Grijpskerke, ligt, overal door hooge landen omgevende hoeve //het hooge Duivekot bewoond door den landman Sandeese. Op of achter die hoeve ligt een bergen rondom hem wegendie dood loopendoch eenmaal zeker beteekenis haddenals wegen naar den water weg. Deze berg is vergeten op de kaarten van Yisschee, en daarentegen wel te vinden op latere kaarten, ofschoon hij kort voor 1852 reeds verdwenen was. De thans over den grond verspreide aarde draagt heerlijke moesplanten. De aan den overkant van den berg liggende binnenwegen liepen misschien eens naar den berg toe. Er loopt een lang recht voetpad van het eene dorp naar het andere over de hoeve, doch het is niet te beslissen of dit oor- sponkelijk voor haar of voor den berg is gemaakt; zeker konden de oude bewoners in den winter ook dezen weg zon der voetpad niet gebruiken. De oorspronkelijke uitweg is niet te bepalendoch kan in den verlaten weg, dat is, Oost of Zuid geweest zijn. Een door dr Eokkee dr. van Hennekeleu en mijin het Zeeuwsch genootschap uitgebracht verslag gaf den berg eene hoogte van 9 M. Ook Sandeese schatte hem 28 oude voeten hoog en ongeveer 148 breed. Hij besloeg veel ruimte en men heeft meer dan 6000 voer afgevoerd; later heeft men

Archief | 1888 | | pagina 449