451 steeninghetzij op andere wijze aangebracht. "De onderkant is glad bewerkt. Eeuvens maakte er een cippus van, hetgeen Dresselhuis betwijfelde. 2° Brokken van handmolensteenen van Andernackscken trasbreed 4 a 5 palmdik 2 a 3 duimmet eene ronde opening; een had een opstaanden rand. 3°. Stuk dakpan, vermoedelijk Eomeinsch. Scherven van vaatwerk met meer of minder fijne bewer king gedeeltelijk met kleine versierselen en schilderwerk slechts éene scherf heeft eenig verglaassel. Fragment van eene kruik van bruinachtige aardeaan de buitenzijde geel met goed glazuur. Een spinsteenmet ronde opening. 4°. Een grove bronzen vingerring. 5°. Eene verroeste sikkel. 6°. Metalen onkenbare voorwerpjes, misschien pijlpunten. 7°. Eene ijzeren schapenschaar. 8°. Een walvischwervelmet sporen van bijl of hakmes en met sporen van verbranding. 9°. Slagtanden van wilde zwijnenzooals meer gevonden worden tusschen Eomeinsche en Germaansche oudheden, 10°. Paarden- en runderenbeenderen. 11°. Een beenen versiersel met kruisstrepen zooals te Ter- munten in Groningen is gevonden. 12°. Een dozijn tibias van paarden, met gaten; zooals be kend is houdt men ze voor schaatsen. Zij lagen aan de oost zijde onder het overschot van een eikenpaal, 12 a 13 palm lang en zoo gelegenalsof zij vroeger met een band waren aaneen gehecht, zooals men te Wijk bij Duurstede en in Friescke terpen heeft gevonden Wij komen op die voorwerpen, waarvan n°. 1, 2, 3, 5, 8, 9, 11 en 12 bewaard zijn gebleven, later terug en tee kenen nu slechts aandat men bij het beploegen niets meer heeft gevonden Prof. Eeuvens heeft een profiel van den berg geteekenddat

Archief | 1888 | | pagina 455