456 de lage wegen die hem omringenkan men nog de zeekoraal en de Glaux maritime/, ontmoeten. De wegdaar het dorp of de berg aan lagloopt van Mid delburg naar Gapinge; het hapert hem niet aan bochten, doch het is alsof men een paar stukken reeds voorlang gemakshalve recht heeft gemaakt, toen Schellag druk bezocht werd. De afgraving heeft natuurlijk reeds voor meer dan zes eeuwen plaats gehad, en daarom kan ook de aard van den grond geene opheldering geven. 9. heerlijkheid schellag. Gemeente Vrouwepolder. Zuidoostelijk van het dorp Gapinge ligt een berg aan den weg naar Schellag en, zeer opmerkelijk, juist over een ande ren, ouden binnenweg, en aan een driesprong en, zooals wij zeiden aan de grens van het ambachtdus op eene eenmaal merkwaardige plaats Aan de overzijde van den weg ligt de hofstede van jhr. Damas van Citters, bewoond door den landman Boone. Merkwaardig vooral is het, dat het voetpad vlak naar den berg loopt en dat het verderop doorgaat naai de bergen in Zandijk Die bergen hebben geen voetpad meer noodigdoch eeuwen lang is liet blijven bestaan. De berg wordt bebouwd door Stuiim te Gapinge. Hij is fraai gelegen met een uitmuntend uitzicht; omstreeks 44 M. hoogwordt hij door het beploegen steeds kleineren vermits hij sedert onheugelijke tijden is bebouwd, ontbreekt het niet aan scherven en andere kleinigheden die geene waarde hebben omdat zij van mesten afkomstig zijn. Iets bijzonders is nooit gevonden. De omtrek wordt geschat op 109 oude roeden. 10. heerlijkheid schellag. Gemeente Vrouwepolder. In de heerlijkheid van Schellag, aan denzelfden weg, en merkwaardig alweder juist aan de grens der heerlijkheid Brig-

Archief | 1888 | | pagina 460