458 kinderen van een aanzienlijken grondeigenaarPoppe een naam, dien wij meermalen bij onze bergjes zullen ontmoeten en die zelfs nu nog een zeer verspreide eigennaam onder de Walchersche landlieden iszooals trouwens ook Poppo in Priesland en Denemarken. Poppe vleide zich zeker eens, dat zich in zijner kinderen-ambacht bewoners zouden gaan vesti gen en dat er een dorp zou ontstaan, zoodat hij bij voorbaat het ambacht er naar noemde. Dit is echter nooit gebeurd; de geheele heerlijkheid bevat slechts eene hofstede, die den zelfden naam draagt als het ambacht. Geen wonder, dat dit laatste als in een adem genoemd werd met Schellag, zoodat dan ook sommigen meenen, dat het bedoelde dorp eigenlijk Schellag zou zijn geweest, dat trouwens ook niet veel be duidde. De lage ligging der landenwaarlangs de slooten weder de Salicornia, de ScJioberia maritimade Glaux en Lepi- gonum soortenzoo ik mij niet vergiste vinden zijnwas vermoedelijk wel de oorzaakwaarom zich diethans ook nog afgelegenplaatsen niet ontwikkelden. Taalkundigen die zoo als men weet, dorp en terp voor woorden van gelijken oorsprong houdenzullen misschien zeggendat de naam aan het ambacht gegeven isomdat er een berg in lagdeze af leiding is voor Walcheren vrij gewaagd. 11. HEERLIJKHEID POPPEKINDERENDOSP. Gemeente Vee re. De nog kegelvormige berg men heeft hem rechtstandig afgegraven doch den bergvorm teruggegeven behoort den heer J. P. I. Buteux en is voor eenige jaren afgevoerd dooi den landman Leekdam, om er lage weiden mede te dekken. Hij ligt iets dichter bij den watergang dan menig anderein een hoek tusschen den ouden Yeerschen weg en een ander wegje, dat slechts naar de ver afgelegene hofstede loopt; vroeger liep dit misschien naar Wulpenburg of naar den achterweg van Kleverskerkede berg ligt dus alweer aan een driesprong.

Archief | 1888 | | pagina 462