465 aan Cleophas was gewijd; tot spijt zeker der kerk, die gaarne de parochiën naar heiligen zag genoemdis het dorp zelf maar zelden Cleophaskerke genoemd en Kleverskerke gebleven. l)it kleine dorp van denzelfden naam, met een niet op een berg gebouwd kerkje, had, zegt men, in de midden eeuwen een slot, en nog in de vorige eeuw een ambachts heerlijk huis. Tussclien Veere en Arnemuiden gelegen, vleide men er zich zeker met eene schoone toekomst, doch deze is nooit verschenen en thansdoor Middelburgs derde haven van zijne vroegere gemeenschap in oude tijden geheel afge scheidenligt het dorp, ofschoon het eene school, eene kerk en een berg heeft, geheel verlaten. Ik vermeld in die heerlijkheid twee bergen. Den tweeden berg van Kleverskerke, althans dien ik voor een gewezen berg houdzal ik later vermelden bij die van Nieuwerkerke. 16. heerlijkheid kleverskerke. Gemeente Kleverskerke. De heuvelvormige berg ligt bij het dorp, achter de schuur van eene aan mevr. de wed. van der Eeen, thans door den landman Kasse bewoonde hoeve, nabij de hoeve van den eigenaar Baai. Het dorpsvoetpad is in de buurt en achter of rondom den berg is nog een doodloopende wegdiewij zeiden dit reeds in oude tijden wellicht liep naar den, nu ook verlaten lig- gendenberg van Poppekinderen. De uitgang is onzeker. Hij moet vroeger veel grooter geweest zijn; in 1834 had hij 6 M. hoogte. Hij is nog kegelvormig en wordt nog steeds weggegravendocli levert niets dan klei en zavel. Reeds 30 jaren geleden heb ik te vergeefs daar ter plaatse wat gehoopt te vindenik herinner mij dat men toen eenigen tijd te voren boven op gevonden heeft een omstreeks 5 deci meter langen, witten keisteen van eironden vorm. Er zijn in

Archief | 1888 | | pagina 469