468 kennen geeft, dat men daar eens eene waterkeering maakte om het of van den duinkant of wel van Ylissingen nog in- stroomend zeewater te weren, heeft slechts een heerenhuis, geen kapel gehad; oudtijds werd de parochie vaak verward met of genoemd in plaats van Zoutelande; het kan wel zijn, dat de gronden in Werendijke meer opbrachten dan die van de parochie zelve. Hier nu vond men dus geene kerk en ook geen berg doch er lag er een op de grens in Zoutelandemis schien behoorde die eens tot Werendijke. Een ander thans verdwenen berg lag in de duinenjuist op de grens van de heerlijkheden Westkapelle en Zoutelande. De bergen zijn de volgenden 17. heerujkheid poppekerke. Gemeente Westkapelle. De berg van Poppelcerke was in 1834 8,30 M. hoog. Hij is later niet veranderd en dient voor grazende runderen. Hij is van boven, ten gevolge van vroegere afgraving, plat. De er bij wonende landman de Lange heeft mij verzekerd, dat er nooit iets belangrijks is gevonden, zelfs niet bij het afbreken van de ruïne. De begraafplaats leverde niets dan menschenbeenderenen dat nog maar weinigen. Er zijn thans twee uitgangen. 18. heerlijkheid boudewijnskerke. Gemeente Zoutelande Ook de berg van Buiskerke heldert niets op. Men zegt5 dat hij nooit is afgegraven; hij is intusschen slechts 9 M. hoogvan boven eenigszins platmet sporen van een vroegeren spiraalweg. Hij ligt in een hoek tusschen twee wegen, aan een weg die of naar de volgende bergen loopt of naar St. Janskerke, met voetpaden, die er op uitloopen. De loop van den thans

Archief | 1888 | | pagina 472