472 21. HEERLIJKHEID BIGGEKERKE. Gemeente Big ge kerke. Te Biggekerke ligt noord-oost van de kerkachter de woning van Christiaan Poppe, een afgegraven berg, met boomen beplant, en door een watertje of vijvertje omgeven. In 1834 schatte men de hoogte op 5 M. Misschien was het reeds niet meer voor de plaats van een heiligdom geschikt, toen men de kerk stichtte. De gronddien ik hier en daar kon beoordeelenbevatte niets dan gewone klei met veel zandzooals in de omgeving men zag zeeschelpjes en stukjes been uitsteken. Door het afgraven en door de onmiddellijke nabijheid der hoeve, heeft deze berg zeker veel verandering ondergaan; men vond vroeger aan den kant der boerderij er vele bak- steenen inhetgeen alleen uit een boter- of bierkelder te verklaren is. De uitgang niet te bepalen. 22. HEERLIJKHEID BIGGEKERKE. Gemeente Biggekerke. Nabij de duinenop den weg naar de hofstede n Groot Yalkenissezocht ik een door Hattinga afgebeeld bergje, dat daar aan den duinweg moest liggen, in den Westhoek. Eindelijk vond ik de plek op een weiland, door een weg ge scheiden van de hoeve van P Brasser Duidelijk was zij nog glooiend die weideen de plaats van den berg nog ken baar aan het gras, dat, vermits het in lang niet geregend had dorrer was dan verder op de weide Ik meende, of schoon het land met andere weiden was vereend, door lichte inzakking van den grond en de frischheid van het daar groeiende gras nog de sporen der stereotype sloot te her kennen. De uitgang was zuid-oost. Niemand in den omtrek wist, dat daar een berg geweest

Archief | 1888 | | pagina 476