Gemeente Biggekerke. 474 De in den omtrek verspreide grond doet thans het wei land, vooral de steenklaver, goed gedijen, hetgeen men juist aan die aschdeelen toeschrijft. Men ziet rondom wijlen den bergdie nu bouwland is nog de gewone sloot. Geruchten zeggendatniet op den berg maar in den omtrekeen molen moet hebben gestaanik heb er geen spoor van ontdekt. Het bouwland behoort den op eene naburige hoeve wonen den landman Coppoolse met het oog op hetgeen ik boven opmerkte omtrent het Waaigat bij Westkapelle, is het misschien ook belangrijk voor den oorsprong van den bergdat deze boerderij heet //Waaijenburgeen naam, dien ik ook ont moette bij Kleverskerke. De uitgang is niet meer te bepalen. Er loopt een voetpad langs naar het kleine hofje. 24. heerlijkheid bigge kerke. De laatste berg behoort den burgemeester L. Simonse, doch is te ver verwijderd van zijne hoeve om er verband tusschen te zoeken. De hoeve prijkt met het opschrift: //I am fond of a country life"! De met gras en kruiden begroeide berg ligt in eene weide aan den Bergweg en aan de overzijde van dezen ligt de kleine boerderij van Kraaije. In sommige jaren is hij bebouwd geworden; de weide had eene sloot en een uitgang of dammetje, dat eene richting had naar den weg. De weg kronkelt eigen aardig rondom den berg, hetgeen zeker uit den oudsten tijd afstamt. Er loopt een voetpad langs van den steenweg naar Kraaije in 1834 werd hij geschat op 8 a 10 M. De heer Simonse heeft hem gedeeltelijk afgegraven om een noodeloozen put te dempendie wellicht een overblijfsel was van

Archief | 1888 | | pagina 478