Gemeente Koude kerke. Gemeente Koudekerke, 478 loopen op dien van Ciperhill niet minder dan drie paden op een punt bijeenhetgeen natuurlijk meer dan toevallig is. Bijzonders is nooit iets gevonden. 27. heerlijkheid koudekerk e. De derde, die van Luteyn of de Welleberg genoemd, ligt aan de overzijde van het dorp in de zoogenaamde Welle, links wanneer men van Middelburg komt en noordwaarts van de tegenwoordige begraafplaats. Men bereikt het terrein het best door het wegje in te gaandat men aan den straatweg vlak over de nieuwe reeks van huizen ziet. Een berg is het niet meeralles is sedert lang in bouw land veranderd, doch dat er, zooals de overlevering en de naam beide te kennen geveneens een berg gelegen heeft is aan de hoogte van het land goed te zien. Gevonden is er niets. De uitgang niet meer te ontcijferen, vermoedelijk zuid Op de kaarten van Yisscher n°. 170 en 171 van de ver zameling der Zelandia Musbrata is de watergang naar Ylissin- gen niet afgeteekendwel op n°. 176; deze is een betere uitgaaf; die watergang begon, merkwaardig! juist daar aan de welle. 28. HEERLIJKHEID K O U D E K E R K E. Marinus Kesïeloo heeft sedert 12 April 1872 in twee jaren met veel aandacht afgegraven een berg, die behoorde aan Jhr. van Doorn van Koudekerke en op de zoogenaam de //Bergwei" lag achter diens buitenplaats Moesboschdoch ver er van daanzoodat hij daar niet toebehoorde. Hij lag aan een ouden thans afgelegen wegaan een hoek er van met een voetpad bij zich, dat naar het dorp loopt, bij een

Archief | 1888 | | pagina 482